Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

MERCOR NABYŁ UDZIAŁY FIRMY ELMECH-ASE

MERCOR NABYŁ UDZIAŁY FIRMY ELMECH-ASE ROZWIJAJĄCEJ TECHNOLOGIĘ INTELIGENTNEGO ZARZĄDZANIA ENERGIĄ

Grupa „MERCOR” S.A. (dalej: „Grupa” lub „Grupa MERCOR”), lider nowych technologii w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych, 7 grudnia 2021 r. podpisał umowę nabycia, od Grupy Technologicznej ASE, 25% udziałów w spółce ELMECH-ASE Sp. z o.o. („Spółka”) rozwijającej  technologię inteligentnego zarządzania energią  na bazie produkowanych magazynów energii. Docelowo, w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, Grupa MERCOR będzie posiadać łącznie 50% udziałów w ELMECH-ASE Sp. z o.o. Wartość transakcji wyniesie łącznie 5,2 mln zł, w tym 3,1 mln zł Grupa przeznaczy na objęcie udziałów i 2,1 mln zł na udzielenie pożyczki Spółce.

Rozwijane przez ELMECH-ASE magazyny energii zapewnią Grupie i jej klientom zwiększanie efektywności energetycznej i tym samym stabilność energetyczną. 

Transakcja wpisuje się w strategię Grupy MERCOR na lata 2020-2023 i przyjęty przez Grupę program zrównoważonego rozwoju. Produkty ELMECH-ASE Grupa Mercor wykorzysta także do wsparcia zarządzaniem swoimi systemami.

Magazyny energii tworzone przez ELMECH-ASE pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na lepsze zarządzanie produkowaną lub kupowaną energią elektryczną, minimalizację kosztów energii elektrycznej. Są także gwarancją dostaw energii w czasie braku produkcji, pokrycia w okresie zwiększonego zapotrzebowania.

Magazyny energii ELMECH-ASE tworzone wspólnie z MERCOR S.A. współpracują z instalacjami OZE, z ładowarkami samochodowymi (EV), pracują w taryfie szczyt/ poza szczytem, stabilizują zasilanie i zasilanie awaryjne.

Magazyny energii, które będziemy produkować wspólnie z Elmech-ASE pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i zarządzanie własnymi zasobami energii z OZE. To konkretne oszczędności i bezpieczeństwo energetyczne.  Opierając się na wiedzy naszych inżynierów, synergiach produktowych i bazie klientów możemy wspólnie w pełni wykorzystać możliwości rynkowe — mówi Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu MERCOR S.A.

Magazyny energii są podstawą dalszego rozwoju nowoczesnej energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii, pozwalając na pełne wykorzystanie ich możliwości pod kątem optymalizacji kosztów energii elektrycznej, przychodów z jej produkcji i sprzedaży. Ponadto są ważnym czynnikiem ochrony środowiska, poprzez redukcję emisji CO2 i ochrony zasobów naturalnych. Współpraca z firmą Mercor pozwoli na pełne wykorzystanie synergii firm i rozwój tego produktu z korzyścią dla użytkowników — mówi Arkadiusz Marat, Prezes Zarządu ELMECH-ASE Sp. z o.o.

Polityka UE w zakresie energii i klimatu postrzega magazyny energii jako kluczową technologię wspomagającą gospodarkę niskoemisyjną, przeznaczając znaczące środki na projekty badawcze, rozwojowe i pokazowe.

ELMECH-ASE Sp. z o.o. ma ponad 30-letnie doświadczenie i kompetencje w zakresie projektowania i produkcji elektroniki oraz energoelektroniki dla lekkiego i ciężkiego przemysłu, rynku morskiego, energetyki, wojska, lotnictwa, kolei i przemysłu stoczniowego oraz spożywczego. Spółka opracowała wiele nowatorskich konstrukcji dla zasilania gwarantowanego, konwersji energii, ładowania, nadzoru i zarządzania bateriami akumulatorów oraz poprawy jakości energii. Oferuje szereg urządzeń służących do poprawy jakości energii elektrycznej zarówno dla konkretnych odbiorników, jak i całych fragmentów sieci zasilającej. Wykorzystuje innowacyjne, własne technologie i urządzenia, unikalne w skali międzynarodowej. Stale rozwija istniejące produkty, wprowadza nowe rozwiązania i optymalizuje algorytmy pracy urządzeń. W tym roku Spółka uruchamia laboratorium magazynów energii na terenie Kampusu Technologicznego  Automatic Systems Engineering. Elmech-ASE Sp. z o. należy do Grupy Technologicznej ASE („Automatic Systems Engineering” Sp. z o.o. z siedzibą w  Gdańsku).

Dodatkowych informacji udziela:

Beata Cioczek, M+G
Tel. (22) 416 01 02, 508 385 432
e-mail: beata.cioczek@mplusg.com.pl