Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

O firmie

"MERCOR" S.A.
z siedzibą w Gdańsku istnieje od 1988 roku.

Jesteśmy jednym z największych w Europie podmiotów działających w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Tworzymy międzynarodową grupę kapitałową, która na europejskim rynku należy do grona liderów w swojej dziedzinie. Na naszą kompleksową ofertę składają się: systemy oddymiania, odprowadzania ciepła i doświetleń dachowych, systemy wentylacji pożarowej oraz zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych. Klientom oferujemy także pełną opiekę serwisową.

Od ponad 35 lat dostarczamy bezpieczeństwo. Na portfolio firmy składają się tysiące realizacji wykonanych w Polsce i za granicą. Zdobyte doświadczenie łączymy z innowacyjnością, tworząc nowe rozwiązania na miarę wyzwań współczesnego budownictwa.

Jesteśmy spółką publiczną. Od lipca 2007 roku akcje "MERCOR" S.A. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Świadcząc kompleksowe usługi, ściśle współpracujemy z projektantami i wykonawcami budynków.

Oferujemy pomoc w doborze i projektowaniu systemów ochrony przeciwpożarowej, produkujemy urządzenia, które wchodzą w skład tych systemów, dostarczamy je na budowę oraz montujemy, zapewniamy także opiekę serwisową, która jest gwarantem długoletniej sprawności naszych systemów.

Większość asortymentu wytwarzamy na indywidualne zamówienie klienta, który ma możliwość określenia pożądanych parametrów produktu z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i wymagań wynikających z przepisów.

Historia

1988
Utworzenie Mercor
1997
Rozpoczęcie produkcji pasm świetlnych i klap dymowych
2004
Przekształcenie Mercor w spółkę akcyjną
2006
Utworzenie spółek w Rumunii i Ukrainie
2007
Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych
2013
Sprzedaż działalności w zakresie oddzieleń przeciwpożarowych grupie Assa Abloy
2015
Nabycie węgierskiej spółki Dunamenti Tuzvedelem
2021
Nabycie udziałów spółki Elmech-ASE
1993
Start produkcji drzwi przeciwpożarowych 
2000
Rozpoczęcie produkcji systemów wentylacji pożarowej
2005
Nabycie spółki Hasil w Czechach i na Słowacji
2006
Otwarcie zakładu produkcyjnego w Cieplewie 
2008
Nabycie hiszpańskiej spółki Tecresa
2014
Utworzenie spółek w Czachach i na Słowacji
2017
Nabycie udziałów w spółce DFM Doors
2022
Założenie spółki mcr Tech Lab

Nasze atuty

"Mercor" S.A. Od ponad 35 lat z sukcesem sprawdza się w roli partnera biznesowego w realizacji nawet najbardziej wymagających inwestycji budowlanych.

Do kwestii systemów biernej ochrony przeciwpożarowej podchodzimy odpowiedzialnie, profesjonalnie I nowocześnie. Dlaczego warto z nami współpracować? Ponieważ nasze atuty to:

BOGATA WIEDZA
I DOŚWIADCZENIE
WYSOKIEJ KLASY
SPECJALIŚCI BRANŻOWI
KOMPLEKSOWA
OFERTA I SERWIS
ROZWIĄZANIA
SZYTE NA MIARĘ
WYSOKA JAKOŚĆ REALIZACJI

Grupa Mercor
w liczbach

Zobacz raport kwartalny
Zakładów
produkcyjnych
Rynków
na świecie
Pracowników
w grupie
Milionów PLN
w rocznych przychodów

Władze Mercor

Zarząd "MERCOR" S.A.

Krzysztof Krempeć
Prezes Zarządu

Jeden z założycieli Mercor S.A. Od marca 2008 roku Prezes Zarządu Spółki.

Ma ponad 30-letnie doświadczenie w branży biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. 

 

Jakub Lipiński
Pierwszy Wiceprezes Zarządu

Od lutego 2017 pełni obowiązki Pierwszego Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Finansowego.

W firmie Mercor S.A. pracuje od maja 2013 roku.

Swoją karierę zawodową w dziale audytu PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. rozpoczął w roku 2006. W latach 2007-2009 był zatrudniony na stanowisku Konsultanta, a od 2009 roku na stanowisku Starszego Konsultanta. W czerwcu 2010 roku objął stanowisko Kontrolera Finansowego w Dovista Polska Holding Sp. z o.o. (obecnie Dovista Polska Sp. z o.o.), spółce z duńskiej grupy kapitałowej zajmującej się produkcją okien i drzwi. W Dovista Polska Sp. z o.o. pracował do czasu przejścia do Mercor.

Od września 2022 roku Prezes Zarządu spółki zależnej MERCOR Centrum usług wspólnych s[. z o.o.

Tomasz Kamiński
Członek Zarządu

Z firmą Mercor S.A. związany jest od 1997 roku. Pracę rozpoczął jako specjalista ds. techniczno-handlowych w Dziale Wentylacji Pożarowej. W roku 2005 objął stanowisko kierownika w/w Działu. Od 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Pionu.

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska (zakres Systemy Oddymiania Budynków - Wentylacja Pożarowa).

W okresie od 10.2013 do 08.2016 pełnił funkcję Członka Zarządu w Spółce MB1 Sp. z o.o. odpowiadającej za zakład produkcyjny Grupy Mercor w Mirosławiu.

Wieloletni członek Stowarzyszenia Polska Wentylacja, działającego w branży wentylacyjnej i ochrony pożarowej budynków.

Rada nadzorcza "MERCOR" S.A.

Lucjan Myrda
PRZEWODNICZĄCY RADY NADZORCZEJ

Ukończył szkołę oficerów pożarnictwa w Warszawie (z tytułem oficera pożarnictwa) oraz studia na wydziale elektrycznym politechniki śląskiej w Gliwicach na kierunku elektrotechniki przemysłowej. Jest także absolwentem studiów podyplomowych w zakresie profilaktyki pożarowej w szkole głównej służby pożarniczej w Warszawie. Dodatkowo ma za sobą podyplomowy kurs logistyki dla funkcjonariuszy państwowej straży pożarnej w wyższej szkole oficerskiej służb kwatermistrzowskich w poznaniu. Ma uprawnienia rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.

W latach 1964-1999 był nieprzerwanie zawodowo związany z państwową strażą pożarną, rozpoczynając swoją karierę jako starszy podoficer ds. Zapobiegania pożarom w powiatowej komendzie PSP w Kłobucku, a kończąc na stanowisku zastępcy komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej w Krakowie. W latach 1993-1999 pełnił funkcję krajowego specjalisty ds. Ratownictwa komendy głównej straży pożarnej o specjalności ratownictwo energetyczne. Od 2006 jest rzeczoznawcą stowarzyszenia inżynierów i techników pożarnictwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej w budownictwie.

Konsultant do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych w obiektach budowlanych, biegły sądowy w zakresie ochrony przeciwpożarowej, autor opinii i ekspertyz po pożarowych. Popularyzator wiedzy dotyczącej ochrony i profilaktyki przeciwpożarowej. Autor licznych publikacji specjalistycznych, współorganizator oraz uczestnik wielu branżowych konferencji krajowych i międzynarodowych, prowadzący wykłady na uczelniach wyższych. Silnie związany ze środowiskiem branżowym, był jednym z inicjatorów stworzenia w Polsce systemu certyfikacji firm wykonujących usługi w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

W radzie nadzorczej spółki Mercor s.a zasiada od roku 2004 roku.

Tomasz Rutowski
SEKRETARZ RADY NADZORCZEJ

Ukończył wydział prawa i administracji uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w poznaniu.

W latach 1997-2001 pracował jako aplikant w kancelarii adwokackiej Zenon Marciniak w poznaniu. Od roku 2001 prowadzi własną kancelarię adwokacką Tomasz Rutowski z siedzibą w poznaniu. Sprawuje funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego w ora w poznaniu. Zasiada w zarządach spółek SKI  system sp. Z o.o. oraz Amex sp. Z o.o.

Od 2004 roku zasiada w radzie nadzorczej Mercor S.A

Marian Popinigis
CZŁONEK RADY NADZORCZEJ

Absolwent wydziału prawa i administracji uniwersytetu gdańskiego. Uczestnik studiów doktoranckich instytutu państwa i prawa pan z zakresu prawa pracy.

Współtwórca firmy  Mercor, którą założył wraz ze wspólnikami w 1988 roku. Od tamtej pory do marca 2008 roku nieprzerwanie stał na jej czele, pełniąc funkcję prezesa zarządu.

W latach 2009-2022 związany ze spółką Blirt S.A w tym jako członek zarządu i prezes zarządu. Przez ponad 15 lat był członkiem władz ogólnopolskiego stowarzyszenia producentów zabezpieczeń przeciwpożarowych i sprzętu ratowniczego.

W radzie nadzorczej Mercor S.A od listopada 2009 roku

Błażej Żmijewski
CZŁONEK RADY NADZORCZEJ, CZŁONEK NIEZALEŻNY

Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Ekonomika Transportu Morskiego.

Ukończył także kurs doskonalenia umiejętności menedżerskich MANAGEMENT 2005 w Canadian International Management Institute.

Pracował m.in. w Morskim Porcie Handlowym Gdynia, w firmie GOCON AB w Gdańsku, w Przedsiębiorstwie zagranicznym DORA w Gdańsku oraz w firmie INTERTRADE z siedzibą w Gdyni.

Od 1992 roku prowadzi firmę handlową IMEX TOP 32 z siedzibą w Gdańsku, pełniąc w niej funkcję Prezesa Zarządu. W Radzie Nadzorczej „MERCOR” S.A. zasiada od 2004.

 

Arkadiusz Kęsicki
WICEPRZEWODNICZĄCY RADY NADZORCZEJ, CZŁONEK NIEZALEŻNY

Jest absolwentem studiów na kierunku finanse i bankowość w wyższej szkole bankowej w poznaniu. Ukończył także akademię strategicznego przywództwa w ramach ican institute.

 Od 2020 roku pełni funkcję dyrektora generalnego w spółce Hoffmann transport (czołowej polskiej spółce specjalistycznego transportu międzynarodowego) odpowiadając za przygotowanie oraz realizację strategii spółki, oraz nadzór nad całością działalności operacyjnej, oraz finansowej.

W latach 2014-2019 sprawował funkcję członka zarządu mila s.a. (sieć supermarketów). Do jego obowiązków należał nadzór oraz wsparcie realizowanych przez spółkę projektów (strategicznych, operacyjnych oraz procesowych), ze szczególnym uwzględnieniem nadzoru nad projektem „uruchomienie nowej sieci handlowej mila” oraz po starcie tejże sieci – „aktualizacja strategii wraz z inicjatywami strategicznymi”.

Od 2009 r. Do 2014 r. Związany był zawodowo z branżą budowlaną: w latach 2013-2014 dyrektor finansowy, członek zarządu w firmie Molewski sp. Z o.o.; lata 2012-2013 dyrektor finansowym w spółce Metalbark sp. Z o.o.; w okresie 2009–2012 pracował dla Alstal grupa budowlana sp. Z o.o. sp.k. – jako dyrektor finansowy (2009–2010), a później jako dyrektor finansowy oraz członek zarządu (2010- 2012).

Wcześniej, od 2001 r. Do 2009 r., był związany ze spółką Polomarket sp. Z o.o., najpierw jako kierownik działu finansowego (2001-2005), następnie dyrektor finansowy (2005-2006), a w końcu dyrektor finansowy – członek zarządu (2006-2009). Do jego zadań w tej ostatniej roli należały m.in.: bezpośrednie zarządzanie działami księgowości, controllingu, zarządzanie płynnością spółki, zarządzanie działami: prawnym, personalnym, administracji (w tym logistyki). Przed podjęciem pracy dla sieci Polomarket był zatrudniony jako główny księgowy w spółce Polima s.a. (1999-2001), a wcześniej jako inspektor kredytowy (odpowiedzialny za kredyty gospodarcze) w PKO bp oddział Kwidzyn (1997-1999).

W radzie nadzorczej Mercor S.A. od września 2019

 

 

Eryk Karski
CZŁONEK RADY NADZORCZEJ, CZŁONEK NIEZALEŻNY

Absolwent szkoły głównej handlowej w warszawie, wydziału finanse i bankowość. Dodatkowo w 1998 roku ukończył kurs dla doradców inwestycyjnych, w 2002 roku zdał egzamin cfa first level, zaś w 2004 roku ukończył kurs na głównego księgowego organizowany przez stowarzyszenie księgowych w Polsce. Od 2016 zarządzający Value fund poland activist fiz. Od 2007 partner butiku inwestycyjno - doradczego Value Fund Poland sp. Z o.o. sp.k.

W latach 2009 - 2011 był prezesem zarządu – dyrektorem generalnym zakładów lentex sa. W okresie 2006 - 2008 roku zajmował się realizacją projektów restrukturyzacyjnych w spółkach grupy kapitałowej Supernova Capital SA. Pełnił także obowiązki prezesa zarządu narodowego funduszu inwestycyjnego zachodni NFI S.A. W latach 2005-2006 był dyrektorem finansowym spółki Boryszew S.A oddział elana w Toruniu, a także zastępcą dyrektora zarządzającego oraz prokurentem spółki. Wcześniej, w latach 2003- 2005 w mennicy państwowej są zajmował stanowiska dyrektora finansowego oraz dyrektora ds. Płatności elektronicznych i rozwoju. Był także prokurentem spółki. Z kolei od roku 1999 do 2003 pracował w BRE Banku jako specjalista w departamencie zarządzania aktywami.

Od lutego 2007 członek polskiego instytutu dyrektorów. Od 2001 członek (były członek) wielu rad nadzorczych, głownie spółek notowanych na gpw, powoływany głównie z inicjatywy ofe, tfi i banków kredytujących.

W radzie nadzorczej Mercor S.A zasiada począwszy od września 2011 roku.

Pathy TIMU ZENZO
CZŁONEK RADY NADZORCZEJ, CZŁONEK NIEZALEŻNY

Jest absolwentem politechniki poznańskiej, którą ukończył na kierunku budownictwo lądowe. Ma 18- letnie doświadczenie w branży budownictwa kubaturowego i nieruchomości, wynikające z pracy w międzynarodowych organizacjach działających jako deweloper, inwestor, a także generalny wykonawca – przy zakupach, koncepcji, realizacji lub sprzedaży różnego tupu obiektów. Posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń.

Obecnie jako technical director w Exeter Property Group jest odpowiedzialny za całościową koordynację projektów inwestycyjnych. W latach 2014–2019 w Goodman Group pracował na stanowisku technical development manager i tu również był odpowiedzialny za realizację projektów inwestycyjnych. W latach 2007–2014 w gse group pracował kolejno jako project manager, a następnie jako senior project manager i odpowiadał między innymi za koordynację prac na budowie, rozliczanie kontraktów podwykonawczych, odbiór techniczny wykonanych robót. W okresie 2004-2007 był zatrudniony jako inżynier budowy w Eiffage Mitex budownictwo oraz Seiccf Polska.

Od 2014 roku prowadzi własną działalność. Jego firma – wb consulting oferuje doradztwo techniczne w zakresie budownictwa i nabywania nieruchomości, koordynację i nadzór nad procesami Due Diligence technicznymi i środowiskowymi, koordynację prac projektowych oraz akceptacji rozwiązań technicznych.

W radzie nadzorczej Mercor S.A od września 2019 roku.

Skład komitetu audytu

Arkadiusz Kęsicki - Przewodniczący Komitetu Audytu (członek niezależny)
Błażej Żmijewski - Wiceprzewodniczący Komitetu Audytu (członek niezależny)
Marian Popinigis - Członek Komitetu Audytu