Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Kręci nas sport – Grupa Mercor i Grupa Technologiczna ASE Partnerami zawodów Pomerania MTB Maraton

Za nami kolejna edycja MH Automatyka Pomerania MTB Maraton, która tym razem była przy okazji inauguracją Pucharu Polski XCM. Sponsorami eventu były Grupa Mercor oraz Grupa Technologiczna ASE. Pomerania gościła w Luzinie już po raz drugi imprezę tej rangi. W tym roku, w ramach przygotowania się do tego wydarzenia, organizator postanowił przeprowadzić te zawody w kwietniu (nie jak wcześniej w marcu) ze względu na długo nie odpuszczającą w kraju zimę.

Po raz kolejny najlepsi kolarze pojawili się na starcie przy uroczej stajni w Barłominie. Pomimo nie zapowiadającej się rano pogody ponad 65km dystans koronnego wyścigu udało się rozegrać w słońcu i bez opadów deszczu. „Co roku wzbogacamy ten teren o nowe techniczne odcinki i elementy, które spotykacie w górach.

Chcielibyśmy w niedalekiej przyszłości zorganizować tutaj Mistrzostwa Polski tym bardziej, że mamy duże wsparcie lokalnej społeczności, gminy Luzino oraz sponsorów wydarzenia w tym przede wszystkim właściciela Stajni Barłomino będącej bazą zawodów – Prezesa Krzysztofa Krempeć” – mówi Organizator.

Ponownie udało się uzyskać frekwencję około 400 osób a sama trasa jak i poziom rywalizacji był na najwyższym poziomie. Organizator stanął na wysokości zadania fundując zawodnikom na dwóch pętlach ponad 2000m przewyższeń przy czym cała trasa była w 100% poprowadzona po terenach leśnych. Miejsc na odpoczynek było bardzo mało a jej interwałowy charakter dał się wszystkim, bez względu na poziom wytrenowania, we znaki – donosi portal mtb-xc.pl. Kolejna odsłona zawodów już 7-go maja w Trąbkach Wielkich.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na kanale Facebook Organizatora: facebook