Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Grupa „MERCOR” S.A, podpisała umowę nabycia, od Grupy Technologicznej ASE, 25% udziałów w spółce ELMECH-ASE Sp. z o.o.

Grupa „MERCOR” S.A, podpisała umowę nabycia, od Grupy Technologicznej ASE, 25% udziałów w spółce ELMECH-ASE Sp. z o.o.

Z przyjemnością informujemy, że Grupa „MERCOR” S.A, lider nowych technologii w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych, 7 grudnia 2021 r. podpisała umowę nabycia, od Grupy Technologicznej ASE, 25% udziałów w spółce ELMECH-ASE Sp. z o.o.  rozwijającej  technologię inteligentnego zarządzania energią  na bazie produkowanych magazynów energii. Docelowo, w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, Grupa MERCOR będzie posiadać łącznie 50% udziałów w ELMECH-ASE Sp. z o.o. Wartość transakcji wyniesie łącznie 5,2 mln zł, w tym 3,1 mln zł Grupa przeznaczy na objęcie udziałów i 2,1 mln zł na udzielenie pożyczki Spółce.

Rozwijane przez ELMECH-ASE magazyny energii zapewnią Grupie i jej klientom zwiększanie efektywności energetycznej i tym samym stabilność energetyczną. 

Magazyny energii ELMECH-ASE tworzone wspólnie z MERCOR S.A. współpracują z instalacjami OZE, z ładowarkami samochodowymi (EV), pracują w taryfie szczyt/ poza szczytem, stabilizują zasilanie i zasilanie awaryjne.

Magazyny energii, które będziemy produkować wspólnie z Elmech-ASE pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i zarządzanie własnymi zasobami energii z OZE. To konkretne oszczędności i bezpieczeństwo energetyczne.  Opierając się na wiedzy naszych inżynierów, synergiach produktowych i bazie klientów możemy wspólnie w pełni wykorzystać możliwości rynkowe — mówi Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu MERCOR S.A.