Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

VI Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych | Mercor

Miło nam poinformować, że pracownicy Mercor wsparli VI Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych, który odbył się 16 marca 2023 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. W konkursie wzięły udział przedszkolaki z dziewięciu grup przedszkolnych z różnych placówek, znajdujących się na terenie Pruszcza Gdańskiego.

Młodzi aktorzy zaskoczyli i oczarowali jurorów i całą publiczność. Zarówno rówieśnicy oglądający przedstawienia, jak i jurorzy konkursu gorąco oklaskiwali występujących na scenie CKiS-u, a na koniec każdy mały artysta otrzymał paczki z poczęstunkiem.

Komisja oceniająca brała pod uwagę przede wszystkim przygotowanie dzieci, ich aktorską grę, scenografię, stroje aktorów oraz wykorzystane muzyczne inspiracje. Dzięki perfekcyjnemu przygotowaniu każde przedstawienie miało swój unikalny charakter. Przedszkolaki zaprezentowały m.in. spektakl ekologiczny, który przemówił do wszystkich, bajkę oraz powitanie wiosny. Widać było, że każda grupa włożyła ogrom pracy w swoje przedstawienie.

W VI edycji Przeglądu wzięło udział wielu małych aktorów w wieku 5 i 6 lat z dziewięciu grup przedszkolnych z Pruszcza Gdańskiego. Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel, oraz przewodnicząca Rady Miasta, Małgorzata Czarnecka-Szafrańska.

Główną nagrodą w tegorocznej edycji Miejskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych były bilety do kina na Bursztynowym Szlaku oraz indywidualne vouchery do restauracji „Poszarpani” w Pruszczu Gdańskim. Wśród pozostałych nagród znalazły się gry, puzzle, książki, figurki, artykuły plastyczne, czy też masy sensoryczne dla wszystkich dzieci. Sponsorzy przygotowali również bilety wstępu dla nauczycieli na spektakle oraz atrakcyjne książki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym aktorom, aktorkom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom. Bardzo dziękujemy również pozostałym sponsorom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia i sprawili ogromną radość dzieciom. Cieszymy się, że pracownicy Mercor wsparli to wspaniałe wydarzenie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za przemiły gest ze strony Przedszkola Publicznego nr 3 w Pruszczu Gdańskim, jakim było przesłanie oprawionych w ramkę podziękowań dla naszych pracowników. Wszystkim uczestnikom VI Miejskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych życzymy dalszych teatralnych sukcesów.