Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Święto kobiecego żeglarstwa w Sopocie | Mercor

24 i 25 czerwca w Sopocie odbyły się Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet. Po zeszłorocznym sukcesie tegoroczna edycja uzyskała rangę Mistrzostw Polski, a sponsorem tytularnym została prestiżowa kobieca marka Dr Irena Eris. Przy sopockim molo przez 2 dni ścigało się  13 kobiecych załóg o tytuł najlepszej żeglarski w Polsce.

Jesteśmy dumni, że jako sponsor mogliśmy wesprzeć zawodniczki K.S Iskra. Dziękujemy wytrwałość i walkę do samego końca. Wiemy, że mimo kilku problemów, zawodniczki dały z siebie wszystko i niezłomnie płynęły do końca.

Rywalizacja od samego początku była bardzo zacięta. W pierwszym dniu udało nam się skończyć dzień na 3 miejscu, pomimo zmiennego szczęścia i falstartu, który mocno pociągnął nas w dół. Niestety w tym formacie nie odrzuca się żadnych biegów.

W drugim dniu przy bardzo słabym wietrze udało się sędziom dokończyć serię 15 flightów.

W sumie rozegrano 30 wyścigów. Niestety dla nas nie był to szczęśliwy dzień, złapałyśmy jedną karę, kolejny falstart, po którym musiałyśmy wrócić na przedstartową linię startu i wystartować jeszcze raz. Przy tak krótkiej trasie niestety niewiele da się nadrobić.

Ostatecznie regaty kończymy na 5 pozycji, na remisie punktowym z 4 i 6 miejscem.

Komentuje zespół K.S. Iskra

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

więcej: https://www.facebook.com/ladiesailing