Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Pożar w budynku magazynowym - mcr TOWN

Pożar w budynku produkcyjno – magazynowym – nowy odcinek cyklu mcrTOWN „Bezpieczne miasto MERCOR” już dostępny na kanale YouTube.

Jednym z najbardziej niekorzystnych pożarów jaki może powstać w obiekcie magazynowym jest pożar na posadzce w części produkcyjno-magazynowej, który ze względu na dużą ilość nagromadzonych materiałów palnych w regałach wysokiego składowania, będzie się bardzo szybko rozwijał w postaci symetrycznej kolumny konwekcyjnej dymu.

Średnio rocznie w Polsce mamy do czynienia z ponad 1000 takich sytuacji pożarowych, a liczba ta gwałtownie rośnie.  Brak odpowiednio zaprojektowanego systemu przeciwpożarowego to nie tylko ryzyko strat, ale też poważna przeszkoda w wypłacie ubezpieczenia. Dlatego tak istotnym jest, by obiekt posiadał system oddymiania, oparty na certyfikowanych urządzeniach, które nie tylko umożliwi bezpieczną ewakuację oraz poprawi warunki pracy strażakom podczas działań ratowniczo-gaśniczych, ale również pozwoli na ograniczenie strat materialnych.

Jakie są obowiązkowe elementy takiego systemu? Zobaczcie w naszym materiale:

ZOBACZ