Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

MTB Pomerania Maraton oraz „Women On Water” Polska

W tym roku poza działalnością związaną z mecenatem kultury Mercor S.A.  mocno stawia na sport. Spółka objęła patronat nad dwoma wydarzeniami sportowymi: MTB Pomerania 2023 i zawodami żeglarskimi kobiecej reprezentacji Klubu „Iskra” w ekstraklasie żeglarskiej oraz na regatach „Woman on Water” Polska.

 

Pierwsza z imprez, MTB Pomerania Maraton,  to zawody w kolarstwie górskim odbywające się na Pomorzu, Kaszubach i Kociewiu po najbardziej atrakcyjnych i wymagających szlakach! Podczas zawodów rozgrywanych jest parę tras, na których każdy znajdzie coś dla siebie, od dzieci i młodzieży, debiutantów aż po doświadczonych kolarzy. Inicjatywę Mercor S.A wspiera razem z Grupą Technologiczną ASE.

Drugie wydarzenie to cykl zawodów żeglarskich odbywających się w ramach rywalizacji w ekstraklasie oraz lidze  „Women On Water” Polska, czyli kobieca moc na pokładach ligowych RS21 . W tym sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy Mercor S.A. jest sponsorem pełnej, żeńskiej załogi  KS Iskra AMW GDYNIA. Katarzyna Barabasz, sterniczka ISKRY, mówi o swoim zespole, że „z wybuchowej mieszanki babek na emeryturze, uczących się i aktywnie startujących chce stworzyć team, który spróbuje trochę namieszać w tabeli w Ekstraklasie.” Dziewczyny będą startować w składzie: Anna Weinzieher, Wiktoria Gołębiowska, Hania Rajchert, Karolina Krempeć, Anna Krempeć, Katarzyna Barabasz. Trzymamy kciuki za sukcesy!

 

Fotorelacje z obu wydarzeń już niebawem!.