Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

mcrTechLab wdrożył innowacyjny system dla Rossmanna

mcr Tech Lab, odpowiadający za rozwój nowej technologii w Grupie Mercor oraz dostarczanie nowatorskich zastosowań dla przemysłu przeciwpożarowego, wdrożył system do monitorowania stanu otwarcia klap oddymiających oraz monitorowania zapylenia dla sieci drogerii ROSSMANN.

Realizujemy ideę Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego 4.0, która jest oparta m.in. o komunikację bezprzewodową, mobilne urządzenia, dostęp do aplikacji i danych w chmurze, czy też sztuczną inteligencję. Wierzymy, że wykorzystanie tych technologii istotnie zwiększon bezpieczeństwo przeciwpożarowe, tworząc bezpieczniejsze miasta, fabryki, magazyny, czy też siedziby firm. Dlatego niezwykle cieszy nas fakt, że tak uznana firma jak ROSSMANN wybrała mcrTech Lab do wdrożenia systemu do monitorowania zapylenia oraz testowo do monitorowania stanu otwarcia klap oddymiających – mówi Bartłomiej Bartczak, Prezes Zarządu mcr Tech Lab.

Wdrożenie systemu MCR Tech Lab dla ROSSMANN w siedzibie spółki w Łodzi w pierwszej kolejności obejmowało konfigurację oraz montaż zewnętrznej bramki dostępowej (GATEWAY) z dedykowaną anteną wzmacniającą sygnał.

Zadaniem bramki jest zbieranie danych z zamontowanych na obiekcie czujników i przesłanie ich do serwera sieciowego. Transmisja danych odbywa się po protokole LoRaWAN.

Celem nadrzędnym był monitoring poziomu zapylenia do wykrywania pyłów w powietrzu w obszarze strefy serwisu wózków magazynowych. W ramach zlecenia dokonano montażu trzech czujników zapylenia do wykrywania pyłów w powietrzu. Czujnik mierzy stężenia: cząstek stałych (PM2,5, PM4 i PM10), tlenku węgla (CO), dwutlenku węgla (CO2), całkowitych lotnych związków organicznych (TVOC), ciśnienia atmosferycznego, oświetlenia, temperatury, wilgotności, a także poziomu hałasu. Firma MCR Tech Lab dodatkowo zaproponowała nam bezprzewodowe czujniki otwarcia klap oddymiających, które następnie  zostały zamontowane w jednym z naszych budynków magazynowych. Każdorazowe otwarcie klapy jest odnotowywane i w zależności od przeznaczenia klapy wystawiony zostaje alarm, bądź informacja o otwarciu. Monitorowanie stanu otwarcia klapy oraz graficzna wizualizacja dostępna jest w aplikacji internetowej oraz wersji mobilnej. Instalacja ta jest obecnie w fazie testów. W mojej opinii firmę MCR Tech Lab stanowi zespół osób z dużym potencjałem i wiedzą.  Polecam kontakt wszystkim poszukującym nowatorskich rozwiązań w dziedzinie utrzymania instalacji technicznych obiektów.

GRUPA MERCOR STAWIA NA INNOWACJE

MCR Tech Lab należy do Grupy „MERCOR” S.A., producenta zaawansowanych technologii i jednego z liderów europejskiego rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Myśląc o długoterminowej strategii nie sposób pominąć wpływu innowacyjności na rozwój przedsiębiorstw, jak i całych krajowych gospodarek. Dlatego planujemy dostarczać innowacyjne i oparte na nowych technologiach produkty, które istotnie zwiększą naszą ofertę. W strukturach Grupy to głównie zadanie MCR Tech Lab. Jak widzimy choćby na przykładzie ostatniego wdrożenia dla największej sieć drogerii w Polsce, czyli firmy Rossmann, jest na rynku zapotrzebowanie na nowe urządzenia i systemy dla przemysłu przeciwpożarowego w oparciu o technologię 4.0 – mówi Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu „MERCOR” S.A.