Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

mcr Tech Lab zajął 2 miejsce na URBAN TECH Hackathon!

W dniach 29 i 30.11.2022 r. reprezentanci MCR Tech Lab konkurowali z ponad 30-ma firmami z 12-tu krajów Unii Europejskiej podczas URBAN TECH hackathon zajmując 2 miejscu na podium!

URBAN TECH to program akceleracyjny dla europejskich startupów, którego celem jest zwiększenie konkurencyjności branż Health Tech, Smart City i Greentech. Poszukuje on innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań międzysektorowych i transgranicznych organizacji i łączy różnych interesariuszy łańcucha wartości. Projekt zapewnia wsparcie MŚP i start-upom w zwiększaniu potencjału ich rozwiązania.

Akceleracja biznesów odbywa się po ukończeniu hackatonów, na których reprezentanci firm biorą udział w warsztatach oraz prezentują swoje rozwiązania - najlepsze mogą dostać granty o łącznej wartości ponad 50 tysięcy euro.

Zaproponowane przez spółkę z Grupy Mercor – MCR Tech Lab rozwiązanie „Advanced Fire Monitoring System” zostało docenione przez jury za prostotę obsługi, elastyczność oraz kompleksowe podejście do problemu. W ramach URBAN TECH przed MCR Tech Lab kolejne wyzwania, które pomogą spółce dopracować  rozwiązanie oraz wejść z nim na rynek europejski.

Więcej o samym wydarzeniu: https://gpnt.pl/urban-tech