Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

KS Iskra AWANSUJE DO FINAŁÓW Women’s Sailing Champions League!

Z wielką radością informujemy, że załoga żeńska KS Iskra AMW Gdynia zakwalifikowała się do finałów Women’s SCL, które odbędą się we wrześniu w Danii! W miniony weekend na malowniczym jeziorze Wannsee w Berlinie miały miejsce regaty kwalifikacyjne Women's Sailing Champions League Qualifier 2023. O awans walczyło 21 zespołów z 7 krajów, które zmierzyły się w ponad 40 emocjonujących wyścigach. Wszystkie zawody rozegrane zostały na jachtach klasy J70. Warto podkreślić, że reprezentantki KS Iskra AMW Gdynia, obok żeglarek z YKP Szczecin i SZTORM GRUPA, były jedynymi polskimi zawodniczkami.

Awans wywalczyly: Katarzyna Barabasz, Anna Weinzieher, Maja Micińska oraz Hanna Rajchert. Gratulacje!

Cel minimum został osiągnięty, jednak ambicje są o wiele większe. Warto podkreślić, że jest to pierwszy start żenskiej załogi w całkowicie nowym składzie – jeszcze przed rozpoczęciem treningów na wodach Zatoki Gdańskiej.

Cieszymy się, że jako Grupa Mercor możemy wspierać tak wspaniałe sportsmenki w realizacji ich pasji i reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej, a także mamy nadzieję na dalsze sukcesy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z regat, aby poczuć atmosferę tych wyjątkowych zawodów.

Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie orgaznizatora.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla zawodniczek KS Iskra AMW Gdynia!

Zobacz galerię zdjęć!