Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Pożar w Budynku Biurowym | Mercor

Aż 95% śmiertelnych przypadków wynika nie z samego pożaru a z zatrucia dymem!

Wymogi w zakresie projektowania i wykonania budynków wysokich i wysokościowych nakazują, aby systemy i urządzenia w nich zainstalowane ograniczały możliwość powstania pożaru, a w razie jego wystąpienia skutecznie ograniczyły rozprzestrzeniania się ognia i dymu, umożliwiając bezpieczną i szybką ewakuację przebywających w obiekcie osób.

Podczas projektowania budynków biurowych, wybór oraz zastosowanie odpowiednich urządzań z zakresu biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych wymaga od projektantów branżowych szerokiej wiedzy na temat dostępnych na rynku rozwiązań. Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu mcr TOWN, w którym poruszamy zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej w tego typu obiektach.

Na rynku mamy dostępnych wiele rozwiązań z zakresu biernej ochrony przeciwpożarowej budynków. Nawet najnowocześniejsze urządzenia, systemy nie zagwarantują bezpiecznej ewakuacji a wręcz mogą stać się zagrożeniem dla ewakuujących się ludzi, jeżeli zostaną niepoprawnie zaprojektowane. Niepoprawnie zaprojektowane systemy wentylacji pożarowej mogą przyczynić się do zagrożenia życia oraz zdrowia. Duża odpowiedzialność spoczywa również na wykonawcach instalacji, dlatego bardzo ważne są prace mające na celu skrupulatne sprawdzenie poprawności pracy poszczególnych systemów. Niezmierne istotne jest, aby w każdym z poszczególnych etapów realizacji od wyboru rozwiązania oraz montażu, poprzez regulację i pomiary, aż do obsługi gwarancyjnej, mieć kompetentne wsparcie ze strony producenta systemów wentylacji pożarowej. - komentuje Roman Diduch – Kierownik Projektu w Pionie Systemów Wentylacji Pożarowej w Mercor S.A

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów przedstawionych w filmie Pożar w Budynku Biurowym z cyklu mcr TOWN, to zapraszamy do zakładki Produkty. Możesz także skontaktować się z nami bezpośrednio lub przesłać wiadomość za pomocą formularza w zakładce kontakt